Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

23 i 24 lutego egzaminy maturalne z historii!

 Zapraszamy Rodziców na spotkanie dnia 16 lutego 2018 r. o godz. 7:00 wieczorem w Sali ks. Borowczyka z panią psycholog doktor Anną Marią Węgierek. Temat prelekcji: ,,Uzależnienia dzieci i młodzieży. Przyczyny, jak rozpoznać, niepokojące objawy oraz mechanizm rozwoju uzależnienia".

 

 

 

Wydarzenia

  • W sobotę 27 stycznia 535 maturzystów z 35 polskich szkół bawiło się w sali balowej Drury Lane w Oak Brook na jubileuszowej 25 studniówce. Naszą szkołę reprezentowało 26 maturzystów z dwóch klas, których wychowawcami są: Małgorzata Sławińska i Paweł Skrzyniarz.

  • W ten wigilijny zaśnieżony dzień. Kiedy w kościele uderzą dzwony. Przyjmijcie wyrazy wszelkiej radości. A w nowym roku życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności.

  • Natomiast w sobotę publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. W inscenizacji klasy VI, której wychowawczynią jest pani Renata Spik-Dąbrowski. Małemu Jezuskowi kolędował również zespół Vera. Wizyta św. Mikołaja była bardzo dużym przeżyciem dla naszych kochanych wychowanków.

structual image