Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2018/2019 DNIA 14 KWIETNIA 2018 ROKU

Od godziny 9:00 rano do 1:00 po południu w Sali Borowczyka 5864 W. Ainslie St.

 

 

Wydarzenia

  • Nowymi członkami zarządu zostały panie: Patrycja Bitner, Teresa Mikula i Anna Sikora. Prezesem szkoły została wybrana pani Małgorzata Benbenek. Wiceprezesem został pan Wiesław Archacki. Honorowym członkiem zarządu jednogłośnie została wybrana pani Krystyna Wilk. Dziękujemy za długie lata pracy na rzecz naszej szkoły!

  • Rekolekcje wielkopostne dla programu religijnego i naszej szkoły poprowadził biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

  • Żołnierze Wyklęci zostali uczczeni przez naszą szkołę poprzrzez udział uczniów w biegu pamięci Tropem Wilczym!

structual image