Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

18 października 2019 roku na obchody 45 rocznicy powstania Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Godzina 19:00-Msza św. w Kościele św. Konstancji.

Godzina 19:45-Przemówienia zaproszonych gości, program artystyczny.

Godzina 20:30-przejście uczestników na dalszą część uroczystości do sali Handzel Center.

Wydarzenia

  • W codziennym biegu życia niewiele czasu mamy na refleksję i podsumowanie tego co udało nam się nam się dokonać. Jedną z okazji, która pozwala zatrzymać się, spojrzeć w przeszłość, wrócić do wspomnień i pomarzyć o przyszłości jest jubileusz. Jubileusz 45-lecia Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Marii Kolbe jest niezwykłym świętem i wydarzeniem zarówno dla szkoły, jak i dla całej szkolnej społeczności.

     

  • Rok szkolny rozpoczęliśmy 6 i 7 września. Uroczyste Msze św. odprawił ks. proboszcz Ryszard Miłek.

  • W niedzielę 19 maja wnętrze przepięknej Bazyliki pw. Św. Jacka w Chicago wypełnili absolwenci polonijnych liceów uczestniczący w mszy świętej odprawionej w ich intencji przez kapelana Zrzeszenia Nauczycieli Polskich o. Marka Janowskiego oraz uroczystości rozdania dyplomów ukończenia szkoły nadanych przez Zrzeszenie i Konsulat Generalny RP.

structual image