Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

Miłych Wakacji!

25 sierpnia - zapisy do szkoły i zakup książek w sali Borowczyka od godz. 9:00 rano do 1:00 po południu.

 

 

Wydarzenia

  • W sobotę 14 kwietnia2018 klasy ósme, których wychowawczyniami są panie Ewa Skrzyniarzi Sylwia Wilk-Juraszek pojechały na wycieczkę do Muzeum Polskiego i zwiedziły kościół Jana Kantego.

  • Spotkanie wielkanocne połączone ze święceniem pokarmów to coroczna tradycja naszej szkoły. Pokarmy poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Dzieszko.

  • Nowymi członkami zarządu zostały panie: Patrycja Bitner, Teresa Mikula i Anna Sikora. Prezesem szkoły została wybrana pani Małgorzata Benbenek. Wiceprezesem został pan Wiesław Archacki. Honorowym członkiem zarządu jednogłośnie została wybrana pani Krystyna Wilk. Dziękujemy za długie lata pracy na rzecz naszej szkoły!

structual image