Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

Zapisy oraz zakup książek na rok szkolny 2019/2020 odbędą się dnia 24 sierpnia 2019 roku od godziny 9:00 do godziny 13:00 w Sali Borowczyka pod adresem 5864 W. Ainslie St Chicago, IL 60630.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

Wydarzenia

  • Z radością informujemy, że nasza szkoła w 2018 roku otrzymała wsparcie finansowe w kwocie $2,366.48 od Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska" ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku. Dofinansowanie częściowo pokryło koszty wynajmu budynku oraz ubezpieczenia. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

  • 10 listopada, w przeddzień wspaniałego święta 100 lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, bawiliśmy się na szkolnej zabawie. Dziękujemy Gościom, Sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu towarzyskiego.

  • Projekt Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej Urodziny Biało-Czerwonej był współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Godność, Wolność, Niepodległość-wsparcie szkół organizacji Polaków oraz szkół w systemie oświaty kraju zamieszkania Polaków prowadzących nauczanie języka polskiego i innych przedmiotów w języku polskim w organizowaniu obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

structual image