Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

Nikt z nas nie jest w stanie określić terminu powrotu do zajęć szkolnych. Prosimy czytajcie nasze ogłoszenia! Postaramy na bieżąco informować Was o zmianie sytuacji.


 

 

Wydarzenia

  • Parafia św. Konstancji zaprasza! Tu znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące Mszy św., spowiedzi i innych aktualności. Zapraszamy na stronę parafii: http://www.stconstance.org/

  • Z radością informujemy, że nasza Szkoła w 2019 roku otrzymała wsparcie finansowe w kwocie $2,400 od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r. Dofinansowanie częściowo pokryło koszty wynajmu budynku oraz ubezpieczenia. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

  • Wychowawczyniami klas pierwszych są panie: Irena Majka-Mikosz i Teresa Piechota.

    ,,Witaj, witaj między nami, dalej już pójdziemy razem, bo z nowymi kolegami rozpoczynasz pierwszą klasę".

structual image