Witamy

Witamy w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago. Od 1974 roku działamy przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych Uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych. W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do Naszej Szkoły. Tu nauka jest przyjemnością. Nasi Absolwenci legitymują się świetną znajomością Ojczyzny naszych przodków,  Jej historią, kulturą i tradycjami znanymi od pokoleń.

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Jolanta Zabłocka

Zapraszamy na naszą stronę  Facebook pod hasłem Polska Szkoła Kolbe

Komunikat

ZAPISY!

Rejestracja prowadzona jest przez panią prezes Małgorzatą Benbenek. Telefon: (773)771-1745.

Zapisy oraz zakup podręczników na rok szkolny 2020/2021 do Polskiej Szkoły im. św. M.M. Kolbe oraz programu religijnego planowane są dnia 22 sierpnia 2020 roku od godziny 9:00 rano do 1:00 po południu w Sali Borowczyka pod adresem 5864 W. Ainslie St. Chicago, IL 60630.


 

 

Wydarzenia

  • Rejestracja prowadzona jest przez panią prezes Małgorzatę Benbenek. Telefon: (773)771-1745.

  • Z przykrością informuję, że zgodnie z zarządzeniem Gubernatora Stanu J.B.Pritzkera nie możemy wznowić regularnej nauki w miesiącu maju. W związku z tymi zarządzeniami z dniem 9 maja 2020 r zawieszamy działalność naszej szkoły. Rok szkolny 2019/2020 zakończymy w sierpniu. Nauczyciele wyślą do uczniów ostatnią pracę domową 2 maja 2020 r.

  • Parafia św. Konstancji zaprasza! Tu znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące Mszy św., spowiedzi i innych aktualności. Zapraszamy na stronę parafii: http://www.stconstance.org/

structual image