2012-2013

 • IMG_1214

  Cieszmy się - nareszcie zasłużone wakacje

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego: piątek.

   
 • IMG_1404

  Cieszmy się - nareszcie zasłużone wakacje

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego: sobota.

   
 • photo1

  Egzamin końcowy klas ósmych

  26 i 27 kwietnia uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu końcowego.

   
 • DSC_9503

  Egzamin maturalny 2012-2013

  4 maja w naszej szkole odbył się egzamin maturalny z języka polskiego.

   
 • Philip Kaczor

  Konkurs pod patronatem firmy Krakus

  Nasi uczniowie z powodzeniem biorą udział w różnych konkursach.

   
 • 2

  Artur Kozłowski zwycięzcą Spelling Bee

  W sobotę 6 kwietnia jedenastu finalistów wzięło udział w konkursie ortograficznym Spelling Bee. Zawody konkursowe odbyły w Crowne Plaza O´Hare pod patronatem Wydziału Edukacji Związku Narodowego Polskiego.

   
 • IMG_1084

  Wielkanoc sobota II zmiana

  W sobotę po południu występowały klasy 0, I i VI. Nasi najmłodsi uczniowie pokazali, że potrfią już pięknie deklamować wiersze i śpiewać w języku polskim. Na zakończenie na salę przybył zajączek, z którym można było zrobić sobie zdjęcie a każde dziecko otrzymało wielkanocny upominek.

   
 • 9

  Wielkanoc sobota I zmniana

  W sobotę rano program artystyczny przygotowała klasa IV, której wychowawczynią jest pani Renata Spik-Dąbrowski. Na zkończenie zatańczył i zaśpiewał zespół Vera działający przy naszej szkole pod patronatem Związku Narodowego Polskiego w Ameryce.

   
 • 9

  Misterium Męki Pańskiej

  Nieodłącznym elementem obchodów Świąt Wielkanocnych są widowiska pasyjne. Misteria męki Pańskiej to sztuki teatralne, które przedstawiają mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Takie oto przedstawienie w wykonaniu uczniów klas I i II licealnych odbyło się w piątek 22 marca 2013 roku w naszej szkole. Było to ogromne duchowe przeżycie dla młodych aktorów jak i dla wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej.

   
 • TL

  Tomasz Ługowski zwycięzcą konkursu Rady Nauczycieli Polonijnych

  Pierwsze miejsce zajął Tomasz Ługowski, uczeń chicagowskiego liceum Taft High School i Polskiej Szkoły im.św.M.M.Kolbe.Oto fragment jego pracy: "Jestem Amerykaninem i Polakiem, mam dwa obywatelstwa i dwie ojczyzny. Znaczy to, że obie ojczyzny muszę traktować tak samo, muszę je kochać i nosić w swoim sercu, godnie je reprezentować zawsze i wszędzie..."

   
 • 3

  Spotkanie z dr hab. Piotrem Horbatowskim

  W sobotę 2 marca, Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, pan dr hab. Piotr Horbatowski spotkał się z uczniami klas starszych naszej szkoły. Bardzo ciekawy wykład dotyczył możliwości nauki języka polskiego i studiowania w Polsce przez dzieci i młodzież mieszkającą poza jej granicami.

   
 • IMG_0097

  Matura z historii

  W dniu 15 lutego bieżącego roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły przystąpili do matury z historii. Matura była w formie testu obejmującego 74 pytania z historii Polski od początku państwa polskiego do końca II wojny światowej. Ponadto w krótkim eseju młodzież przedstawiła wybrane wydarzenia historyczne, które poddawała własnej ocenie

   
 • IMG_0089

  Konkurs ,,Spelling BEE''

  15 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu pod patronatem Związku Narodowego Polskiego ,,Speling BE’’. Komisja w składzie: Irena Hercik, Wanda Juda i Renata Winters egzaminowała uczniów, którzy przystąpili do konkursu.

   
 • IMG_0072

  Dyskoteka karnawałowa

  8 lutego 2013 roku bawiliśmy się z naszą młodzieżą na dyskotece karnawałowej zorganizowanej w naszej szkole.

   
 • IMG_0052_2

  Studniówka 2013

  Tegoroczna „Studniówka” była dwudziestą, jubileuszową imprezą zorganizowaną pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, której Polska Parafialna Szkoła im. Juliusza Słowackiego w Wheeling była gospodarzem i organizatorem. Naszą szkołę reprezentowało 34 maturzystów z trzech klas, których wychowawczyniami są panie Janina Słonina i Małgorzata Sławińska.

   
 • IMG_0906

  Jasełka sobota II zmiana

  Bożonarodzeniowe uroczystości w Polskiej Szkole im. św. M.M. Kolbe, w czasie II zmiany, zakończył świąteczny występ zespołu Vera, którego choreografem jest pani Barbara Kulesza. Na osłodę mogliśmy podziwiać najmłodszych uczniów naszej szkoły z klasy 0, którzy przygotowali wiązankę wierszy i kolęd. Wychowawczynią klasy 0 jest pani Marzena Tangri.

   
 • IMG_0821

  Jasełka sobota I zmiana

  Sobotnią inscenizację Jasełek na naszej pierwszej zmianie przygotowała klasa, której wychowawczynią jest pani Iwona Januła. Finałem całej uroczystości był występ świąteczny zespołu Vera, którego choregrafem jest pani Barbara Kulesza.

   
 • IMG_0751

  Jasełka piątek

  Wykonawcami piątkowego przedstawienia byli wszyscy uczniowie z klasy 7 p, którzy mają już za sobą pierwsze doświadczenia na scenie i lubią taki rodzaj aktywności. Wychowawczynią klasy jest pani Alicja Nawara.

   
 • 9

  Wycieczka do Polski

  W dniach 17 – 24 listopada 2012 roku odbyła się wycieczka młodzieży klas maturalnych do Polski. W wycieczce wzięło udział 51 osób z dwóch szkół. Szkoły im. św. M.M. Kolbe w Chicago ( 27 uczestników ) i szkoły Jana Pawła II z Lemont. Program wycieczki był bardzo obszerny, pouczający i ciekawy. Młodzież miała możność pogłębić wiedzę wyniesioną z polskiej szkoły, lepiej poznać Polskę i przeżyć wspólnie niezapomniane chwile.

   
 • DSC00065

  Ślubowanie klas pierwszych

  10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów połączona z Pasowaniem na Ucznia. Uczniów do tej podniosłej uroczystości przygotowały panie wychowawczynie: Irena Majka – Mikosz i Aleksandra Wołczyńska.

   
 • IMG_0527

  Wycieczka do Muzeum Polskiego

  10 listopada uczniowie klas 8, których wychowawcami są Renata Spik-Dąbrowski i Paweł Skrzyniarz odwiedzili Muzeum Polskie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z wystawą ,,O pomocy Polaków dla ludności żydowskiej w Małopolsce w latach 1939-1945.

   
 • IMG_0662

  Zabawa jesienna

  W sobotę, 10 listopada, w naszej szkole odbyła się Zabawa Jesienna, która zakończyła się ogromnym sukcesem towarzyskim i finansowym. Do tańca wspaniale grał zespół “Happy Singers.”

   
 • IMG_0324

  Dzień Nauczyciela

  Po zakończeniu uroczystości patronackich wszyscy zebrani udali się do sali ks. Borowczyka na akademię z okazji Dnia Nauczyciela. W przygotowanym na tę okazję programie wystąpił zespół taneczny „Vera”, pracujący pod kierownictwem Barbary Kuleszy. Okolicznościowe wiersze deklamowały dzieci z klas 0 i 1, których wychowawczyniami są Marzena Tangri i Irena Majka-Mikosz.

   
 • IMG_0280

  Dzień Patrona Szkoły

  Trzynastego października uczniowie szkoły św. Maksymiliana Marii Kolbe przy parafii św. Konstancji działającej pod patronatem Związku Narodowego Polskiego w Chicago świętowali Dzień Nauczyciela oraz uczcili pamięć patrona szkoły, zamordowanego w Oświęcimiu ojca Maksymiliana Marii Kolbe.

   
 • 9.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2012-2013

  W sobotę 8 września w Polskiej Szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe działającej pod patronatem Związku Narodowego Polskiego w Chicago, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012-2013.

   
structual image