2013-2014

 • photo5(3)

  Msza Święta Graduacyjna Jacków

  Uroczyste zakończenie kilkunastoletniej edukacji w polonijnej szkole, połączone z wręczeniem dyplomów Zrzeszenia Nauczycieli Polskich i Konsulatu Generalnego RP w Chicago, miało miejsce w niedzielę, 18 maja, w bazylice pod wezwaniem św. Jacka. W tym roku mury polonijnych placówek edukacyjnych opuściło 610 absolwentów, którzy, wraz z rodzinami i szkolnymi delegacjami, przybyli na uroczystość.

   
 • IMG_2784

  Zakończenie roku szkolnego sobota

  W sobotę 17 maja świętowaliśmy ukończenie polskiej szkoły przez uczniów klas ósmych. Po uroczystej Mszy św. odbyło się wręczenie świadectw dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

   
 • photo 2

  Zakończenie roku szkolnego piątek

  16 maja w piątek uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza parafii księdza Tadeusza Dzieszkę pożegnaliśmy naszych maturzystów.

   
 • photo 4

  Parada 3 Maja

  Święty Jan Pawel II Syn polskiej ziemi dla świata. Oto hasło, pod którym świętowaliśmy tegoroczną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   
 • IMG_2646

  Matura z języka polskiego

  3 maja uczniowie klas maturalnych przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. 27 maturzystów z dwóch klas zmagało się z zawiłościami gramatyki i ortografii języka polskiego. Wychowawczyniami tych klas są panie Halina Żurawski i Ewa Skrzyniarz.

   
 • IMG_2510

  Jan Paweł II Świętym

  Tak uczciliśmy kanonizację naszego wielkiego rodaka papieża Jana Pawła II.

   
 • photo 6

  Śniadanie Wielkanocne

  Tradycyjnie jak co roku na ostatnich zajęciach przed Świętami Wielkanocnymi świętowaliśmy w czasie wszystkich trzech zmian szkolnych ,, śniadanie wielkanocne ”. Święcenia pokarmów dokonał proboszcz parafii ksiądz Tadeusz Dzieszko a uroczystości nasze uświetnili zaproszeni goście: pani Teresa Abick, Maria Kula a także byli członkowie zarządu szkoły

   
 • IMG_0442

  Konkurs plastyczny Toruń 2013

  Grupa plastyczna z naszej szkoły jako jedyna z całych Stanów Zjednoczonych, corocznie bierze udział w tych konkursach. W ubiegłorocznym konkursie, Toruń 2013, nasze dwie uczennice :Natalia Rek oraz Julia Klusek, uczennice klasy czwartej,otrzymały Specjalne Wyróżnienia, które wręczyła im nauczycielka plastyki pani Joanna Czapla.

   
 • IMG_0292

  Rekolekcje Wielkopostne

  4 i 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wysłuchali nauk rekolekcyjnych, które wygłosił ksiądz misjonarz Andrzej Duklewski, proboszcz parafii w Tomsku na Syberii. Dziękujemy serdecznie za bardzo interesujące opowieści o trudnej pracy misyjnej a także za wspólną modlitwę. Bóg zapłać!

   
 • IMG_0284

  Nasze projekty

  Skąd pochodzimy? Jakie jest nasze drzewo genealogiczne? Kto to był Jan Matejko? Najpiękniejsze polskie miasta. To tematy naszych projektów w klasach czwartych i szóstych.
  Opracowanie tematów i wykonanie projektów sprawiło uczniom wiele radości i satysfakcji.

   
 • IMG_0233

  Matura z historii

  14 i 15 lutego odbył się w naszej szkole egzamin maturalny z historii. Był to dla naszych uczniów klas trzecich licealnych kolejny etap w drodze do ukończenia polskiej szkoły.

   
 • photo 6

  Studniówka 2014

  Studniówka 2014. Jedno z najważnieszych wydarzeń, a z pewnością bardzo radosne dla wszystkich maturzystów szkół polonijnych odbyło się w sobotę 18 stycznia w Oakbrook Terrace. Wśród 771 uczestników z 36 szkół było aż 586 tegorocznych maturzystów. Naszą szkołę reprezentowało 28 maturzystów z dwóch klas, których wychowawczyniami są panie: Ewa Skrzyniarz i Halina Żurawski.

   
 • IMG_2496

  Jasełka

  20 i 21 grudnia to tradycyjnie w naszej szkole czas na jasełka i świąteczne życzenia powiązane ze święceniem i połamaniem się opłatkiem.

   
 • Polska 2013 398

  Wycieczka do Polski

  Uczniowie 3 klasy liceum Polskiej Szkoły im. M. M. Kolbe w Chicago odbyli wycieczkę do Polski w dniach 22-29 listopada 2013 roku. Trasa wycieczki przebiegała przez Warszawę, Kraków, Częstochowę, Oświęcim, Zakopane i Wieliczkę.

   
 • IMG_4474

  Zabawa jesienna

  16 listopada 2013 roku przy świetnej muzyce The Silver Orkiestra bawiliśmy się w naszej szkole na kolejnej zabawie jesiennej.

   
 • IMG_0144

  Goście z IPN w naszej szkole

  8 listopada w naszej szkole gościli przedstawiciele IPN z Polski. Przedstawili oni uczniom dwie prezentacje:Najmłodsi uczestnicy Powstania Warszawskiego i Historia Polskiej Flagi.

   
 • Geografia 2013-2014 091

  Matura z geografii

  Uczniowie trzecich klas licealnych mają już pierwszy etap egzaminu maturalnego za sobą. W tym roku temat prezentacji był następujący: Moja Ojczyzna w moim sercu.

   
 • IMG_2277

  Dzień Patrona Szkoły

  12 października obchodziliśmy uroczyście święto patrona naszej szkoły św. M.M. Kolbe. Mszę św. z tej okazji celebrował ksiądz proboszcz Tadeusz Dzieszko a program artystyczny przygotowała klasa VI, której wychowawczynią jest pani Zofia Świerczak.

   
 • IMG_2308

  Dzień Nauczyciela

  ,,Taką będą Rzczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”
  Wszystkiego najlepszego dla naszych nauczycieli.

   
 • IMG_2166

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2013-2014

  Nowy rok szkolny 2013 – 2014 dla Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Marii Kolbe i Programu Nauczania Religijnego w języku polskim przy Parafii św. Konstancji rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. 7 września w sobotę, którą celebrował proboszcz parafii ksiądz Tadeusz Dzieszko.

   
structual image