2014-2015

 • IMG_6156

  Msza Graduacyjna Bazylika św. Jacka

  587 maturzystów z 35 polskich szkół sobotnich odebrało dyplomy ukończenia liceum. Uroczystość zakończenia nauki odbyła się 17 maja podczas mszy dziękczynnej w Bazylice pw. św. Jacka sprawowanej w intencji młodzieży, nauczycieli i rodziców.

   
 • IMG_4838

  Graduacja klas ósmych.

  16 maja 45 uczniów naszej szkoły, których wychowawczyniami były panie Joanna Tarnawski i Małgorzata Sławińska, otrzymało dyplomy ukończenia klasy VIII. W czasie Mszy św. odbyło się pożegnanie naszej pani prezes Zofii Mazurek.

   
 • IMG_4813

  Graduacja klas maturalnych

  15 maja 28 maturzystów z naszej szkoły zakończyło naukę w polskiej szkole. Uroczysta Msza św. a później rozdanie dyplomów, które odbyło się w sali Handzel Center.

   
 • IMG_4603

  Parada 3 Maja

  2-go maja parada przeszła nową trasą - ulicą Dearborn w centrum Chicago, od Lake do Van Buren. Była to już 124 parada polskiej Konstytucji 3 Majowej w Chicago. W ten sposób czcimy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Tradycyjnie w paradzie wzięła udział nasza szkoła.

   
 • IMG_4459

  Egzamin maturlany

  25 kwietnia uczniowie klas maturalnych naszej szkoły zdawali swój egzamin dojrzałości. Pod okiem komisji egzaminacyjnej musieli wykazać się odpowiednią wiedzą z ortografii, gramatyki, historii literatury polskiej oraz napisać rozprawkę na jeden z wybranych tematów. Do egzaminu przystąpiło 28 maturzystów z dwóch klas, których wychowawcą jest Paweł Skrzyniarz.

   
 • IMG_4370

  Śniadanie Wielkanocne - piątek , sobota

  Tradycją Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Marii Kolbe jest organizowanie przed Świętami Wielkanocnymi uroczystego Śniadania Wielkanocnego połączonego ze święceniem pokarmów i konkursem na najpiękniejszą dekorację świątecznego stołu oraz występami artystycznymi uczniów.

   
 • IMG_1689

  Spotkanie z panią Floribeth Mora Diaz

  21 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu z panią Floribeth Mora Diaz, kobietą cudownie uzdrowioną za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

   
 • 6

  Konkurs Mistrz Kopernik i jego dzieło

  W dniu 28 lutego w szkole im. M. Kopernika w Niles odbył się finał międzyszkolnego konkursu pod tytułem " Mistrz Kopernik i jego dzieło". Był to konkurs w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie z naszej szkoły im. św. M. M. Kolbe wzięli udział w trzech różnych kategoriach.

   
 • 3

  Vera w Polvision

  Tancerki i tancerze zespołu Vera odwiedzili 17 lutego studio telewizyjne chicagowskiej polonii POLVISION, aby wziąść udział w programie ,,Dzieci mówią". Do wzięcia udziału w kolejnym odcinku zostaliśmy zaproszeni przez sympatycznego redaktora pana Krzysztofa Arsenowicza.

   
 • IMG_4205

  Studniówka 2015

  Tegoroczny bal studniówkowy odbył się 31 stycznia 2015 roku w sali bankietowej Drury Lane w Oakbrook. Organizatorem była Polska Szkoła im. Tadeusza Kościuszki pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce z siedzibą w Chicago. Naszą szkołę reprezentowało 28 maturzystów z dwóch klas, których wychowawcą jest pan Paweł Skrzyniarz.

   
 • IMG_4010

  Matura z historii Polski

  23 i 24 stycznia odbył się w naszej szkole egzamin maturalny z historii Polski. 28 maturzystów musiało wykazać się wiedzą z historii Polski i odpowiednio rozwiazać test maturalny. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy wspaniałej zabawy studniówkowej.

   
 • IMG_3895

  Boże Narodzenie 2014

  Ostatnie zajęcia w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia spędziliśmy w bardzo uroczystych nastrojach. Rekolekcje prowadzone przez Ojca Wieliczko, wspólne kolędowanie z zespołami Vera i Wicherki, opłatek, występy artystyczne no i oczywiście św. Mikołaj wprowadziły nas w uroczysty nastrój przedświąteczny.

   
 • IMG_1278

  Wycieczka do Polski 2014

  Tradycją naszej szkoły jest wyjazd do Polski w listopadzie na wycieczkę uczniów klas maturalnych. W tym roku w wycieczce wzięło udział 17 uczniów. Program wycieczki obejmował pobyt w Warszawie, Krakowie, Zakopanem, Wadowicach,Wieliczce, Oświęcimiu i Częstochowie.

   
 • IMG_3714

  40 lat naszej szkoły - bankiet

  Okazją do wspomnień, gratulacji i podziękowań stał się bankiet jubileuszowy, który 15 listopada z udziałem około 300 osób odbył się w salach bankietowych “Chateau Ritz” w podchicagowskim Niles.

   
 • IMG_8739 (1)

  Pasowanie na ucznia

  W sobotę 8 listopada 2014 roku w Polskiej Szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszaki w obecności dyrektor szkoły – Jolanty Zabłockiej Kopiec i prezes Zofii Mazurek oraz księdza proboszcza Tadeusza Dzieszko i siostry Kingi Hofmann ,wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

   
 • IMG_3632

  Matura z geografii

  24 i 25 października odbył się w naszej szkole egzamin maturalny (prezentacja) z geografii Polski. Do egzaminu przystąpiło 27 uczniów z dwóch klas, których wychowawcą jest Paweł Skrzyniarz.

   
 • IMG_3542

  Dzień Patrona Szkoły

  Święto Patrona obchodzone w połowie października jest centralną uroczystością szkoły, która nosi imię św. Maksymiliana Marii Kolbe. W tym roku uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami uczestniczyli w uroczystej Mszy św. dedykowanej pamięci Świętego, którą koncelebrował ks.T. Dzieszko i ks.R.Frączek.

   
 • IMG_3534

  Konkurs 75 lecie wybuchu II wojny światowej

  W dniu 11 października bieżącego roku, w czasie obchodów dnia patrona szkoły św. M.M. Kolbe, zostały ogłoszone wyniki konkursu pt. „ 75 rocznica wybuchu II wojny światowej’’. Konkurs został przeprowadzony pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce.

   
 • Coll

  40 lat naszej szkoły

  Zapraszamy do udziału w uroczystym spotkaniu towarzyskim, jakim będzie bankiet jubileuszowy, który odbędzie się 15 listopada 2014 roku w sali bankietowej Chateau Ritz pod adresem 9100 N. Milwaukee Ave. w Niles.

   
 • photo 5

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014-2015

  6 września 2014 roku Polska Szkoła im. św. Maksymiliana Marii Kolbe wraz z programem religijnym rozpoczęła uroczystą Mszą św. nowy 2014-2015 rok szkolny.

   
structual image