2008-2009

 • 8klasa0099

  Egzamin końcowy klas ósmych

  Już od ośmiu lat uczniowie klas 8 przystępują do egzaminu końcowego. W tym roku uczniowie pisali o polskich obiektach UNESCO, o najpiękniejszym utworze Adama Mickiewicza, o losach żołnierzy gen. W. Andersa. Z racji tego, że zaczynamy obchody 35. lecia powstania naszej polskiej szkoły, uczniowie pisali o tym, dlaczego warto się uczyć języka polskiego. W tym roku stypendium z fundacji im. Jana Kuli otrzymali : Tania Chwała i Piotr Brożyna z klasy Alicji Nawary oraz Magdalena Popek i Grzegorz Panek z klasy Pawła Skrzyniarza.

   
 • Easter0999

  Spotkania wielkanocne

  Tradycją naszej szkoły jest wspólne spotkanie wielkanocne, które w tym roku odbyły się w dniach 3 i 4 kwietnia. W tym roku w piątek klasa VIII i klasa V przygotowały program pt: Droga krzyżowa Polaka w obrazach J. Dudy- Gracza. W sobotę uczniowie klasy I i III przedstawili program o zwyczajach wielkanocnych w polskim domu.

   
 • Vera0099

  Wiosenny Koncert Pieśni i Tańca Polskich Szkol Sobotnich.

  Tradycyjnie w marcu odbywa się w Chicago wiosenny Koncert Pieśni i Tańca Polskich Szkół Sobotnich. Dzieci z Zespołu VERA, działającego w Szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago, z wielką radością w nim uczestniczą, jest on bowiem jednym z głównych koncertów w ciągu całego roku szkolnego.

   
 • Muzeum 099m

  Pierwszy Dzień Wiosny w Muzeum Polskim

  W sobotę 21 marca uczniowie klas 8 wraz z wychowawcami : Alicją Nawarą, i Pawłem Skrzyniarzem odwiedzili Muzeum Polskie. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez p. Małgorzatę Kot, która zachęcała do korzystania z księgozbioru. Obejrzeli też najciekawsze zbiory muzealne, książki i pamiątki historyczne związane z Polonią.

   
 • Stud0099

  Studniówka

  Dnia 7 lutego 2009 roku w Sali bankietowej „Avalon” w Elk Grove Village odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych szkół polonijnych aglomeracji chicagowskiej.

   
 • Bocian05

  Kabaret "Bocian".

  Kabaret "Bocian" we współpracy z zespołem "Kaczki z naszej paczki" przygotował spektakl pt. Wesoła szkoła.

   
 • Plastyk0098

  Akademia Plastyczna "GALERIA"

  Podczas zajęć plastycznych, studenci naszej szkolnej Akademii wykonują wiele prac z dziedziny rysunku, malarstwa, form przestrzennych i kolażu. Wiele z nich mogliśmy podziwiać podczas wystawy prezentowanej w czasie tegorocznych Jasełek. Szczególnie imponująco prezentowały sie kopie malarstwa naściennego starożytnego Egiptu oraz barwne, bożonarodzeniowe szopki.

   
 • Jas08-199

  Jasełka 2008 - sobota

  Przedstawienie sobotnie w dniu 20 grudnia zostało przygotowane przez uczniów z klas IV a i VI a również pod kierunkiem nauczycielek: Ewy Skrzyniarz i Haliny Żurawskiej .Wystąpił także działający przy naszej szkole zespół taneczny „Vera" pod kierunkiem Barbary Kuleszy i Aleksandry Wołczyńskiej.

   
 • jas0399

  Jasełka 2008 - piątek

  Przedstawienie piątkowe w dniu 19 grudnia przygotowali uczniowie z klas pierwszych i drugich klas licealnych pod kierunkiem nauczycielek: Ewy Skrzyniarz i Haliny Żurawskiej.

   
 • choinka007

  Nasza choinka w Muzeum Polskim

  Świąteczny nastrój zawitał też do naszej szkoły uczniowie Akademii Plastycznej „Galeria" wykonywali i przygotowali ozdoby na choinkę. Wraz ze swoją nauczycielką Joanną Czaplą, wykazali się ogromną pomysłowością, a w swoje prace włożyli wiele serca i wysiłku .Tymi ozdobami została udekorowana choinka w Muzeum Polskim w Chicago, którą można oglądać do połowy stycznia 2009 roku. Pamiętajmy, że jest choinka nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia, wnoszącym do naszych domów nastrój spokoju, szczęścia i radości.

   
 • rek005

  Rekolekcje Adwentowe

  W tym roku w dniach 5 i 6 grudnia szkolne rekolekcje adwentowe " Bóg uczy prozy i poezji miłości" poprowadził ks. Marek Dziewiecki z diecezji radomskiej. Rekolekcjonista, krajowy duszpasterz powołań, autor ponad czterdziestu książek z zakresu tematyki małżeństwa i rodziny, wychowania oraz komunikacji międzyludzkiej.

   
 • Pol0899
   
 • 0811080599

  Pasowanie pierwszoklasistów

  Dnia 8 listopada 2008 roku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczysty akt ślubowania dołączając tym samym do braci uczniowskiej. Do tej ważnej uroczystości nasi milusińscy przygotowywali się już od pierwszego dnia szkoły, pod bacznym okiem swych wychowawczyń, pań: Wioletty Dzierzanowskiej, Aleksandry Wołczyńskiej i Iwony Januły. Po uroczystym ślubowaniu zostali przez panią dyrektor Jolantę Zabłocka mianowani na pełnoprawnych uczniów.

   
 • Paz_2008_099

  Lekcja w Muzeum Polskim w Ameryce

  Dnia 18 października uczniowie klasy VIII a wraz z wychowawczynią Alicją Nawarą uczestniczyli w multimedialnej lekcji dotyczącej polskich obiektów UNESCO. Po skończonej lekcji uczniowie zostali zaproszeni do Biblioteki MPA, którą zwiedzili i zapoznali się z jej bogatymi zbiorami. Wszyscy otrzymali od pani Małgorzaty Kot pamiątkowe zakładki i zaproszenie do częstego korzystania z księgozbioru.

   
 • Geo2008_7399

  Matura z geografii

  W miesiącu październiku uczniowie klas maturalnych zdawali egzamin maturalny z geografii Polski. Prezentowali swoje prace pisemne oraz ciekawe plakaty na temat 'Oto moja Polska", następnie odpowiadali na pytania stawiane przez szkolną komisję. W miesiącu styczniu 2009 roku czeka ich egzamin ustny z historii Polski, a w kwietniu egzamin pisemny z języka polskiego.

   
 • 0810110149

  Dzień Edukacji Narodowej

  Z okazji tego święta, życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu dużo zdrowia, energii i wytrwałości, aby mogło w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe. Wspaniałą oprawę tego święta przygotował Zarząd Szkolny, oprawę artystyczną pani Anna Jeleń wraz z uczniami z klasy III a, w rolę polonijnego nauczyciela wcieliła się niezwykła Marlenka Hadas.

   
 • 0810110099

  Uroczysty Dzień Patrona naszej szkoły

  Dzień 11 października, zgodnie z tradycją, rozpoczęto wspólną Mszą św. odprawioną przez proboszcza nasze parafii, ks. Tadeusza Dzieszkę. Program artystyczny o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego w wykonaniu uczniów z klasy I c przygotowała pani Urszula Szuleta. Zakończony został przemarszem całej społeczności uczniowskiej poprowadzonej przez poczet sztandarowy pod pomnik św. M. M. Kolbego.

   
 • sept09-9b

  Nowy Rok Szkolny 2008/2009

  Uroczyście rozpoczeliśmy Rok Szkolny 2008/2009. W Sobotę na pierwszej zmianie mamy aż 3 pierwsze klasy !

   
structual image