2007-2008

 • MI08-030

  Nabożeństwo dziękczynne polskich szkół

  11 maja 2008 roku w kościele Matki Boskej Anielskiej w Chicago 617 maturzystów z polskich szkół brało udział w nabożeństwie dziękczynnym i uroczystym wręczeniu dyplmów maturalnych. W imieniu Zrzeszenia Nauczycieli Polskich wręczyła je prezeska Helena Ziółkowska a dyplomy podpisane przez Konsula Generalnego RP wręczył jego zastępca konsul Paweł Pietrasiński. Naszą szkołę reprezentowało 43 maturzystów wraz z wychowawczyniami i panią Dyrektor.

   
 • n0399

  Uroczyste zakończenie roku

  Ten szczególny rok obchodów 25-tej rocznicy kanonizacji Patrona naszej Szkoły Im. Św.M.M. Kolbe uczciliśmy dwoma konkursami: literackim i plastycznym, na temat życia oraz działalności zakonnej Ojca Maksymiliana. W konkursach udział wzieło ponad 200 uczniów, którzy otrzymali wiele nagród podczas uroczystej Mszy Św. kończącej rok szkolny. Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj:
  http://www.flickr.com/photos/kolbeschool/collections/72157605299058392/

   
 • 3Maj099

  Parada 3-go Maja

  W sobotę, 3-go maja, dokładnie w 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbyła się tradycyjna 117 –sta, Parada w Chicago, ku czci i pamięci historycznego dokumentu, pierwszej demokratycznej Konstytucji w Europie i drugiej na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Pomimo złych warunków atmosferycznych (zimna i deszczu), w południe po Columbus Drive (downtown Chicago) przemaszerowało tysiące Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia. Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj:
  http://www.flickr.com/photos/kolbeschool/sets/72157604870944689/show/

   
 • j.polski_24

  Matura z j. polskiego cz.I

  26 kwietnia 2008 w sali Handzel Center odbył się najważniejszy III etap egzaminu maturalnego: egzamin pisemny z literatury i gramatyki języka polskiego. Do egzaminu pisemnego przystąpiło 43 maturzystów z trzech klas, których wychowawczyniami były: pani Janina Słonina i pani Ewa Skrzyniarz. Maturzyści mieli za zadanie napisać wypracowanie na wybrany jeden z czterech tematów z literatury oraz wypełnić ćwiczenia gramatyczne.

   
 • j.polski_48

  Matura z j. polskiego cz.II

  W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili: pani konsul Krystyna Jaremczuk, ks. proboszcz Tadeusz Dzieszko wraz ze swoimi gośćmi, przedstawicielki zarządu szkoły: panie Zofia Mazurek, Zofia Czarny i Beata Wądołowski oraz pani dyrektor szkoły Jolanta Zabłocki wraz z wychowawczyniami: panią Janiną Słoniną i Ewą Skrzyniarz.

   
 • Historia_12

  Matura z historii

  18 stycznia 2008 uczniowie klas III liceum przystąpili do egzaminu maturalnego z historii. Egzamin w formie testu obejmował materiał z historii Polski od początków państwa polskiego, aż do czasów współczesnych. Maturzyści wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i znajomością przerobionego materiału.

   
 • Geografia_27

  Matura z geografii cz.I

  26 października 2007 uczniowie prezentowali przed komisją maturalną swoje prace monograficzne z geografii na temat: ,,Oto jest moja Polska”.

   
 • Geografia_55

  Matura z geografii cz.II

  Prezentacje te poparte były własnymi refleksjami maturzystów z ich pobytów w Polsce. Sposób w jaki młodzież wypowiadała się na temat naszej Ojczyzny wywołał wzruszenie wśród członków komisji egzaminacyjnej. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu i miłości do ziemi ojczystej.

   
 • Wielkanoc_30

  Wielkanoc

  14 i 15 marca 2008 dzieci, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w uroczystym "Śniadaniu Wielkanocnym"

   
 • Misterium_29

  Misterium Męki Pańskiej

  W piątek 14 marca 2008 w Kościele Św. Konstancji odbyło się przedstawienie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów klas pierwszych licealnych. Było to ogromne duchowe przeżycie dla młodych aktorów jak i dla wszystkich wiernych zgromadzonych w naszej świątyni.

   
 • Studniowka_30

  Studniówka

  26 stycznia w Sali bankietowej "AVALON" odbyła się studniówka dla uczniów wszystkich szkół polonijnych organizowana przez ZNP w Chicago. Tradycyjnego przejścia przez "100" dokonało 43 maturzystów naszej szkoły.

   
 • ZabawaMlodziezy_30

  Zabawa Karnawałowa

  18 i 19 Stycznia 2008 w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów.
  Dyskotekę dla młodzieży prowadził DJ Mateusz Baran, a gry i zabawy prowadziły wesołe klauny.

   
 • Jaselka_20

  Jasełka

  14 i 15 grudnia 2007r. odbyły się bożonarodzeniowe jasełka.
  W piątkowym przedstawieniu udział wzięli uczniowie klas licealnych, natomiast sobotni program przygotowali uczniowie klasy IV B.
  Piękne polskie kolędy śpiewał zespół młodzieżowy "Zawołaleś nas" oraz działająca przy szkole grupa wokalno – taneczna "Vera". Przedstawienia te przygotowała
  pani Renata Spik- Dąbrowska .

   
 • WycieczkaDoPolski_30

  Wycieczka do Polski

  W miesiącu listopadzie, poraz kolejny uczniowie z klasy maturalnej brali udział w wycieczce do Polski. Program obejmował zwiedzanie: Warszawy, Częstochowy, Krakowa, Oświęcimia,Wadowic, Wieliczki i Zakopanego. Odwiedziliśmy wiele ważnych dla Polaków miejsc i wystaw i mamy nadzieję, że wyjazd ten był niezapomnianym przeżyciem.

   
 • ZjazdMlodziezy_30

  Zjazd Młodzieży Polonijnej

  29 września 2007 r. na terenie klasztoru sióstr dominikanek w Justice, odbyło się III Spotkanie Młodzieży Polonii Amerykańskiej, w którym uczestniczyło około 1500 uczniów szkół polonijnych. Uroczystościom przewodniczył ks.biskup Tomasz Paprocki.
  "Miłość nigdy nie ustaje." – to hasło przewodnie spotkania.

   
 • Slubowanie_30

  Ślubowanie I Klasy

  "Ja, najmłodszy uczeń Polskiej Szkoły im. M.M. Kolbe, ślubuję na sztandar naszej szkoły..."
  wraz z tymi słowami przysięgi klasa I została uroczyście przyjęta do grona uczniów naszej szkoły.

   
 • DzienPatrona_34

  Dzień Patrona Szkoły

  13 pażdziernika z okazji 25 – rocznicy kanonizacji św. M. M. Kolbe, oraz Dnia Nauczyciela, odbyła się uroczysta Msza świeta , po której uczniowie klas 0, I, V przedstawili program artystyczny przygotowany przez panią Halinę Żurawską, panią Aleksandrę Wołczyńską, oraz panią Marzenę Tangri. W uroczystosci wzięło udział wielu zaproszonych gości – przyjaciół naszej szkoły.

   
structual image