2011-2012

 • 3

  Msza św. w Bazylice św. Jacka

  20 maja z udziałem ponad sześciuset tegorocznych maturzystów została odprawiona Msza św. Dziękczynna w Bazylice św. Jacka przez duszpasterza środowiska szkolnego o. Jerzego Karpińskiego.

   
 • DSC_7283-Edit

  Zakończenie roku szkolnego 2011-2012

  18 i 19 maja dzieci i młodzież z naszej szkoły uroczyście pożegnały rok szkolny 2011/2012. Zakończenie roku szkolnego połączone było w piątek z pożegnaniem naszych maturzystów a w sobotę wyróżniono uczniów klas VIII kończących naukę na etapie szkoły podstawowej.

   
 • 22

  Egzamin klas VIII

  Wraz z tegorocznymi maturzystami egzamin podsumowujący osiem lat nauki na poziomie szkoły podstawowej składali uczniowie klas ósmych. Egzamin przygotowały wychowawczynie klas, panie: Renata Spik-Dąbrowski i Alicja Nawara.

   
 • photo5

  Parada 3 Maja

  Podczas pierwszego majowego weekendu odbywało się w Chicago szereg imprez upamiętniających 221 rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja.

   
 • 60

  Matura z języka polskiego

  Przełom kwietnia i maja to tradycyjnie okres egzaminów maturalnych w polonijnych szkołach sobotnich. W sobotę 28 kwietnia grupa 28 maturzystów z naszej szkoły przystąpiła do pisemnego egzaminu z języka polskiego.

   
 • Wielkanoc 2011-2012 Kolbe 204

  Wielkanoc 2012

  Tradycyjanie w naszej szkole tydzień przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się uroczyste spotkania połączone ze święceniem pokarmów i konkursem na njpiękniejszą dekorację wielkanocnego stołu.

   
 • IMG_5159

  Zespół Vera. Koncert Pieśni i Tańca Związku Narodowego Polskiego

  18 marca na scenie sali koncertowej Lane Tech High School przy 2501 W. Addison w odbył się doroczny wiosenny Koncert Pieśni i Tańca Młodzieży Związku Narodowego Polskiego.

   
 • 75

  Matura z historii

  18 lutego 2012 roku uczniowie klas III liceum, których wychowawcą jest Paweł Skrzyniarz, przystąpili do egzaminu maturalnego z historii Polski. Musieli oni wykazać się znajomością faktów historycznych, a także zrozumieniem tekstu historycznego, do którego sformułowane były pytania.

   
 • 040_0[1]

  Bal Studniówkowy 2012

  Na sto dni przed maturą odbyła się okolicznościowa ,, Studniówka " zorganizowana tym razem przez Polską Szkołę im. Jana Pawła II, pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Chicago. W zabawie wzięło udział 28 naszych maturzystów z dwóch klas, którch wychowawcą jest Paweł Skrzyniarz.

   
 • IMG_4164

  Jasełka oraz wystep zespołu Vera

  Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkich chętnych uczniów z naszej szkoły.
  Spotykamy się w każdy piątek od godz. 5:00 po południu do 8:00 wieczorem.

   
 • 119[1]

  Jasełka

  16 i 17 grudnia w szkole im. św. Maksymiliana Marii Kolbe przy parafii św. Konstancji odbyły się przedświąteczne spotkania dzieci i młodzieży połączone z wystawieniem „Jasełek”, przygotowanych przez grupę uczniów pod kierownictwem pań: Haliny Żurawskiej i Ewy Skrzyniarz w piątek oraz Renaty Spik-Dąbrowskiej w sobotę, w czasie rannej i popołudniowej zmiany.

   
 • DSC08415

  Pasowanie na ucznia

  W uroczystości wzięło udział 3 klasy pierwsze, razem 58 uczniów. Wychowawcy klas pierwszych pani Marianna Wasilewska i Halina Żurawski wraz z dziećmi przygotowały część artystyczną, w której wzięły udział wszystkie dzieci indywidualnie popisując się swoimi wierszami i piosenkami.

   
 • Scan0003

  Wycieczka do Polski

  W miesiącu listopadzie po raz kolejny uczniowie klas maturalnych z Polskiej Szkoły im. św.
  Maksymiliana Marii Kolbe przy Parafii św. Konstancji w Chicago brali udział w wycieczce do Polski. Grupę stanowiło 15 uczniów. Jako opiekunowie obecni byli zastępca dyrektora szkoły pani Renata Spik-Dąbrowski oraz wychowawca klas maturalnych Paweł Skrzyniarz.

   
 • 062_0[1]

  Zabawa szkolna

  W sobotę 12 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Jesienna, która zakończyła się ogromnym sukcesem towarzyskim i finansowym. Do tańca wspaniale grał zespół “The Silver Orkiestra.” Zabawa przyniosła dochód, który jest dodatkowym funduszem tak bardzo potrzebnym do dobrego funkcjonowania naszej szkoły. Zostanie on wykorzystany dla dobra naszych dzieci. Wszystkim uczestnikom, ofiarodawcom i organizatorom składamy serdeczne podziękowania.

   
 • 048_1[1]

  Matura z geografii

  W sobotę 5 listopada 2011 roku odbył się w naszej szkole egzamin maturalny z geografii.
  Przystąpiło do niego 28 uczniów z dwóch klas, których wychowawcą jest Paweł Skrzyniarz. Egzamin polegał na prezentacji przed komisją maturalną prac monograficznych napisanych przez uczniów, popartych prezentacją multimedialną lub tablicą uchylną.

   
 • Pyza 10002 - Copy - Copy

  Przedstawienie Pyza za Wielką Wodą

  8 października uczniowie oglądali w Copernicus Center widowisko multimedialne pt. ,, Pyza za wielką wodą". Dziewczynka Pyza Mazowiecka wyrusza za Wielką Wodę do Ameryki, aby zobaczyć nowe miejsca, spotkać nowych przyjaciół i poszukać polskich śladów na amerykańskiej ziemi. Była to barwna, roztańczona i rozśpiewana lekcja historii, patriotyzmu i geografii.

   
 • 061_0[1]

  Wykład profesor Siemionow

  Wykład profesor Siemionow pokazał młodym słuchaczom jak wiedza i profesjonalizm oraz cierpliwość i uporczywe dążenie do celu pomagają osiągnąć pożądany cel.

   
 • 087_0[1]

  Dzień nauczyciela.

  Po zakończeniu uroczystości patronackich dzieci wraz z nauczycielami udały się do sali na akademię z okazji Dnia Nauczyciela. W przygotowanym na tę okazję programie taneczno-muzycznym wystąpiły dzieci z zespołu tanecznego „Vera”, pracującego pod kierownictwem Barbary Kuleszy.

   
 • 015_0[1]

  Dzień patrona szkoły

  Uroczystości ku czci patrona rozpoczęło nabożeństwo odprawione przez administratora parafii ks. Ryszarda Gronia oraz ojca Romana Deynę z Radia Niepokalanów. W czasie Mszy świętej uczniowie klasy szóstej pod kierownictwem Janiny Słoniny wystawili program słowno-muzyczny poświęcony pamięci patrona. Złożyły się nań wiersze, pieśni i myśli św. Maksymiliana.

   
 • 017

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  Dnia 10 września została odprawiona uroczysta Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny 2011/2012, którą celebrowali ks. administrator Ryszard Groń i ks. prałat Podeszwik.

   
structual image